Jak najprościej uzyskać wycenę projektu?
W celu uzyskania wyceny projektu, zapraszam do wypełnienia krótkiego zapytania ofertowego, które znajdą Państwo w zakładce kontakt.
Jeżeli posiadają Państwo rzut wnętrza, proszę o jego wysłanie poprzez formularz kontaktowy lub poprzez e-mail na adres karina@projektka.pl
Czy wycena projektu jest płatna?
Nie, wycena projektu jest bezpłatna i w pełni niezobowiązująca.
Jaki jest teren realizacji projektów?
Stacjonarnie zapraszam do współpracy w Trójmieście i okolicach. Możliwa jest również realizacja projektu w sposób w pełni zdalny na terenie całego kraju.
Czy możliwa jest realizacja projektu on-line?
Możliwa jest realizacja projektu w sposób w pełni zdalny na terenie całego kraju. Projektowanie przebiega na podstawie rzutów architektonicznych lub wymiarów zebranych przez Państwa. Dzięki współpracy i odpowiednim narzędziom wciąż może być to proces efektywny i bezproblemowy.
Kiedy jest najlepszy czas, żeby rozpocząć proces projektowania wnętrza?
Każdy moment jest dobry!
W przypadku zakupu nieruchomości w stanie deweloperskim, dobrze jest rozpocząć proces projektowy na tyle wcześnie, by móc jeszcze wprowadzić ewentualne zmiany na etapie budowy.
W przypadku skomplikowanych, dużych projektów proces projektowania może trwać nawet 3-4 miesiące. Dobrze jest go rozpocząć co najmniej taki czas przed wejściem ekipy remontowej.
Ile trwa proces projektowania wnętrza?
Czas potrzebny na przygotowanie projektu wnętrz określany jest indywidualnie i zależy od wielu czynników:
– wybranego pakietu projektowego,
– powierzchni projektowanych pomieszczeń,
– stopnia skomplikowania projektu,
– ilości wprowadzanych zmian,
– szybkości podejmowanych decyzji,
– terminowości akceptacji etapów projektu.
Projekt funkcjonalny trwa najczęściej do 2 tygodni, projekt koncepcyjny od 6 do 8 tygodni, a kompleksowy od 12 do 15 tygodni. Odpowiednia współpraca obu stron wpływa istotnie na czas realizacji projektu.
Jak określić budżet projektowy?
Budżet z punktu widzenia architekta wnętrz nie jest równoznaczny z całkowitym budżetem remontowym. Skupia się na kosztach materiałów widocznych gołym okiem i elementach niezbędnych do urządzenia i wyposażenia wnętrza. Nie uwzględnia jednak wynagrodzenia ekip remontowych, kosztów materiałów budowlanych, kosztów zakupu RTV. Warto zaznaczyć, że wysokość budżetu nie wpływa w żaden sposób na wycenę projektu architektonicznego.
W jaki sposób projekt ułatwia wykończenie lub remont pomieszczeń?
Współpraca z projektantem wnętrz ma wiele zalet:
– pomaga pogodzić styl i funkcje wnętrza odpowiadające wszystkim jego użytkownikom
– umożliwia podejmowanie decyzji dotyczących wykończenia etapami, bez pośpiechu
– skraca czas potrzebny na wybór materiałów i wyposażenia
– szacunkowy budżet pozwala przewidzieć i panować nad wydatkami
– pomaga ekipom wykonawczym rzetelnie wycenić ich pracę, ponieważ zawiera szczegółowe informacje dotyczące ilości poszczególnych prac koniecznych do wykonania
– odpowiada na pytania ekip remontowych na etapie wykończenia wnętrza